Tot podem ser un professional 10

Dani Mauriz, director de l’Escola Montserrat

A l’Escola Montserrat ja tenim a punt la nova campanya de promoció: #Joseréundeu. Us convido a veure-la clicant aquí.

Infants que ens presenten els cicles formatius del centre i que ens expliquen que, estudiant a l’Escola Montserrat, seran professionals 10. Aquest és el nostre objectiu, de present i de futur: una formació professionalitzadora que ajudi els nostres alumnes a excel·lir en el seu ofici.

I com ho fem? Us ho concreto en deu punts:

  • Atenció personalitzada
  • Atur 0: assessorament i orientació permanents per aconseguir elevadíssims índexs d’inserció laboral
  • Classes 100% pràctiques. Aprenem fent!
  • Professorat format per professionals de llarga experiència docent i professional
  • Estudis adaptats als criteris del nou marc de l’Espai Europeu d’Ensenyament Superior
  • Doble o triple titulació: Cicle Formatiu + Certificacions Oficials d’Anglès + Certificat ACTIC
  • Potenciem l’anglès, de manera molt pràctica i innovadora, compaginant les hores lectives grupals, amb les hores amb grups reduïts amb professors nadius
  • Especialització en perfils formatius que atenen les demandes dels sectors empresarials
  • Fomentem l’emprenedoria
  • Borsa de treball exclusiva per a l’alumnat

Deixem enrere les classes magistrals, de l’aprendre escoltant. Des de fa anys, hem implantat una metodologia pràctica i interactiva en què els alumnes aprenen fent, practicant, equivocant-se, rectificant i millorant totes les seves competències, no només els coneixements curriculars, sinó també les aptituds i actituds que, sovint, són la clau per trobar feina.

I apostem per una col·laboració estreta i compromesa amb les empreses: ens diuen quins perfils demana el mercat i participen en la formació de l’alumnat acollint-lo en diferents modalitats de pràctiques. Només des d’aquesta complicitat Escola-empresa serem capaços d’adaptar-nos a les necessitats reals del nostre mercat laboral per formar professionals 10, joves amb empenta i criteri que aportin valor als seus llocs de treball.

Aquesta és la gran màgia de la Formació Professional: fugim dels coneixements teòrics per centrar-nos en l’ofici. Coneixem els nostres alumnes, un a un, per acompanyar-los en un procés de creixement professional, però també personal, que potenciï les seves habilitats. Nosaltres els facilitem les eines, ells i elles hi posen l’esforç i l’actitud. Un tàndem perfecte per aconseguir professionals 10.

INFORMACIÓ BÀSICA SOBRE PROTECCIÓ  DE DADES
Responsable ESCOLA DE FORMACIÓ PROFESSIONAL MONTSERRAT
Finalitat Respondre a les consultes que realitzen els usuaris
Legitimació Consentiment de l’interessat.
Destinataris No es cediran dades a tercers, excepte obligació legal.
Drets Accedir, rectificar i suprimir dades, així com altres drets, com s’explica en la informació addicional.
Informació Addicional Pot consultar la informació addicional i detallada sobre protecció de dades aquí.

Sessions informatives

Sol·licita la teva visita mitjançant aquest formulari o enviant un email a colmontserrat@xtec.cat

Les visites es realitzaran de dilluns a partir del dilluns 6 de maig a les 18:00h Selecciona a continuació, la sessió en la que estàs interessat